Pokal silver 1700-tal

560569

LORENZ GEORG WEIS (1762-1829), pokal , silver, Norrköping,1791 invändigt förgylld, sviselerad dekor i form av bl.a blomster, höjd ca 11,5, vikt ca 89g

Smärre bucklor, lagningar

Silver

Monter 18

Pokal silver 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
4173697
1 300
4172979
4172869
4165489
4165488

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.