Matgrupp i rokokostil USA

560564

BASSET, matgrupp, 1900-talets andra hälft, Virginia, USA, rokokostil, 9 dlr., bestat lövträ, bestående av: matbord, 6 stolar, 1 par karmstolar, bordet höjd 78, 100x150, 3 iläggskivor á 46, sitthöjd 50 cm

Bruksslitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 3

Matgrupp i rokokostil USA

Budhistorik (13 bud)
4174070
4174069
2 800
4174068
2 600
4174067
2 400
4174066

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.