Ljuskrona från 1930-talet

560549

LJUSKRONA, 1930-/40-tal, barockstil, stomme av mässing, behängd med droppformade slipade prismor, slipat spjut i mitten, sju ljuspunkter, höjd ca 90, diameter 38 cm

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona från 1930-talet

Budhistorik (7 bud)
4173644
1 400
4173643
1 300
4173642
4173519
4173518

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.