Meissen vaser och fat

560544

MEISSEN, 1900-tal, 2 vaser, 2 fat, varav ett med mönster i form av drake med den brinnande pärlan, högsta höjd ca 24, diameter 25 cm

Guldkant med visst slitage

Keramik/Porslin

Monter 18

Meissen vaser och fat

Budhistorik (21 bud)
4173925
1 300
4173341
4173314
4173024
4171769
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.