Figurin Meissen

560540

FIGURIN, porslin, Meissen, 1800-talets andra hälft, sittande antikiserande kvinna med harpa och fisk, höjd ca 19 cm

Krans med nagg, fot med lagning, nött förgyllning

Keramik/Porslin

Figurin Meissen

Budhistorik (16 bud)
4175303
5 400
4173963
5 200
4175302
5 000
4173963
4175301
3 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.