Damarmbandsur Art Déco

560538

DAMARMBANDSUR, 1920/30-tal, art déco, av okänd märke, rektangulär urtavla med arabiska siffror, mekaniskt urverk, prydd med mörkblå och vita stenar, diameter ca 6 cm, vikt 20 g

Låset sönder, enstaka stenar saknas, slitage, SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur

Monter 19

Damarmbandsur Art Déco

Budhistorik (21 bud)
4173787
1 600
4173752
4173752
1 400
4173748
1 300
4173748

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.