Biskvi figurin

560537

FIGURIN, 1900-talets början, biskvi, möjligen Tyskland, i form av barn, höjd ca 6, längd 10 cm, askens mått höjd 6, 8x13,5 cm

Fabrikatfel, mindre slitage på barnets färg, smuts, enstaka fläckar, slitage på asken, något svår att stänga, asken mest troligt inte original

Keramik/Porslin

Biskvi figurin

Budhistorik

2018-07-26 kl 15:30
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.