Karaff i form av Charlie Chaplin

560533

KARAFF, 1920-tal, i form av Charlie Chaplin som Luffaren, troligen Italien, märkt "Carlito", bemålat munblåst glas, hatten löstagbar, höjd ca 29 cm

Färgbortfall, hattens kant med nagg

Diverse, Glas, Övrigt glas

Monter 10

Budhistorik (2 bud)

4172659
4170773
550

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.