Upsala Ekeby keramikföremål

560529

UPSALA EKEBY, keramikföremål, 5 st, 1930-tal, bestående av (3) vaser, hänkelvas samt. fat, samtliga glaserat lergods, samtliga stämplade Ekeby, vasernas höjd ca 19-22 , hänkelvasens höjd 15, fatets diameter 26 cm

Glasyrdefekter, fläckar och smuts

Keramik/Porslin

Upsala Ekeby keramikföremål

Budhistorik (20 bud)
4173222
1 300
4173220
4173221
4173220
4173219

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.