Ramar

560527

RAMAR, 3 dlr, en italiensk, träskuren med rester av kredering och förgyllning, 1800/1900-tal, en mindre italiensk, blankförgylld och med handmålad dekor, 1900-talets mitt samt en oval ram i gustaviansk stil, träskuren, krederad och förgylld, 1900-talets första hälft, ca 34-53 cm

Den mindre italienska med sprickor i glaset som täcker bemålningen, avslag på den italienska träskurna samt omfattande slitage, övrigt bruks- och åldersrelaterat slitage förekommer

Diverse

Ramar

Budhistorik (34 bud)
4173175
4 400
4172907
4 200
4173174
4 200
4172907
3 600
4172801
3 400

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.