Upsala Ekeby keramikföremål

560512

UPSALA EKEBY, keramikföremål, 5 st, 1930-tal, bestående av (4) urnor samt. skålfat med ljushållare, samtliga glaserat lergods, samtliga stämplade Ekeby, urnornas höjd ca 12-20, skålfatets diameter 24 cm

Repor och ytkrackelyr förekommer, stearinrester i ljushållarna

Keramik/Porslin

Upsala Ekeby keramikföremål

Budhistorik (2 bud)

4167861
4165522

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.