Robert Clarke fickur London 1700-tal

560510

ROBERT CLARKE, fickur, silver, 1700-talets slut, London, England, invändigt förgylld, spindelgång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, urverket signerat Robt Clark London, verknr. 2172, diameter 43,5 mm

Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, sannolikt senare urtavla, skador och slitage

Klockor/Ur

Budhistorik (3 bud)

4172313
4171230
4166198

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.