Upsala Ekeby ampel

560495

AMPEL, 1920-tal, Upsala Ekeby, delvis glaserat och bemålat lergods, höjd (t.o.m takfäste) ca 65 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Upsala Ekeby ampel

Budhistorik (9 bud)
4173803
650
4173784
600
4173331
550
4171186
500
4167859
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.