Anders Olson skulptur

560425

ANDERS OLSON (1880-1955): Naken kvinna, signerad A Olson, gjutarstämpel Rosengrens Limhamn, brons, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Anders Olson skulptur

Budhistorik (5 bud)
4172938
1 300
4172932
4167426
4162947
4162946

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.