Anna-Lisa Thomson vas

560406

ANNA-LISA THOMSON, 1900-talets mitt, vas, Upsala-Ekeby, delvis glaserat lergods, undertill monogramsignerad A-L T, höjd ca 18 cm

Smärre ytkrackelyr, 1 eldningsdefekt i vasens mynning

Keramik/Porslin

Anna-Lisa Thomson vas

Budhistorik (6 bud)
4172909
600
4172678
550
4172678
450
4165496
4165276

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.