GOLVLAMPOR, 2st, 1900-talets första hälft

560403

GOLVLAMPOR, 2 st, snarlika, 1900-talets första hälft, trä med svärtad dekor, oktagonalt skaft, rund fot på fötter, ljushållare i patinerad metall, höjd ca 129-142 cm

Slitage.

Belysning, Golvlampor

Rum 11

Budhistorik (18 bud)
4173635
4173607
4173614
4173607
1 800
4173612
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.