Soffa gustaviansk stil

560385

SOFFA, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, stomme i vitmålat trä, skuren dekor med kannelerade ben och hörnfleuroner, halmstoppad sits klädd i randig textil, sitthöjd ca 40, 181x70 cm

Bruksslitage, saknar ryggparti, färgbortfall och nötningar, textilen med fläckar

Möbler, Soffor

Rum 10

Soffa gustaviansk stil

Budhistorik (38 bud)
4172509
4 600
4172820
4 400
4172509
4 200
4172817
4172509
3 600

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.