Vitrinskåp

560372

VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, blandstil mellan nyrenässans och art nouveau, stomme i betsad mahogny med intarsiadekor, dörrarna med konvexa glas, invändigt inrett med glashyllor, höjd ca 165, 144x33 cm

Saknar nyckel, magneter installerade på insidan för att ersätta låset, vänster sida med lackskada, allmänt åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer

Rum 7

Vitrinskåp

Budhistorik (1 bud)

4165410
2018-07-19 15:32:55

2018-07-25 kl 16:12
Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.