Vaser jungend

560348

VASER, 2 st, 1900-talets början, jugend, iriserande, grönt glas med montering i vit metall, möjligtvis Loetz, höjd 25.5 cm

Smärre slitage, ställvis anlöpning

Glas, Vaser, skålar, fat

Vaser jungend

Budhistorik (17 bud)
4172580
1 700
4171480
1 600
4172578
1 600
4171480
4172576
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.