Barskåp intarsia 1900-tal

560319

BARSKÅP, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt, fanér och intarsiadekor med blomstergirlanger i olika träslag bland annat mahogny, palisander och björk, beslag i brons, höjd ca 103, 111x43 cm

Smärre bruksslitage

Ändringar/tillägg
Cites-intyg medföljer

Möbler, Skåp, byråer

Rum 6

Barskåp intarsia 1900-tal

Budhistorik (26 bud)
4171859
5 200
4171857
5 000
4171851
4 800
4171848
4 600
4171840
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.