Oidentifierad konstnär 1800-tal England

560303

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (England, 1800-tal): Landskapsmotiv med kor i solnedgång, olja på duk, auktionsetikett från Jones & W & F.C. Bonham daterad 7 dec 1872, 56x77 cm

Duklagning, smärre repor, färgbortfall samt krackleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Budhistorik (15 bud)
4172511
4172506
2 800
4172505
2 600
4172497
2 400
4172504

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.