Skulptur brons

560278

SKULPTUR, draperad kvinnogestalt, brons, oidentifierad konstnär, monogramsignerad AR, höjd ca 21 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skulptur brons

Budhistorik (3 bud)

4167406
4167674
4167406

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.