Golvlampa 1930-tal

560275

GOLVLAMPA, 1930-tal, fot av polerat stål och svartlackerat trä, längst ned fötter av polerat stål, tre ljuspunkter som lyser nedåt, en ljuspunkt lyser uppåt, plisserad skärm av ljus textil, höjd ca 146 cm

PROVENIENS: Villa Parkudden, Djurgården, Stockholm

Slitage, mindre färgbortfall, skärm med fläckar och mindre skador, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Golvlampa 1930-tal

Budhistorik (1 bud)

4171659
2018-07-24 19:44:02

2018-07-24 kl 19:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.