Samling porslin Kina & Japan

560265

SAMLING PORSLIN, 1800-talets senare del/tidigt 1900-tal, 6 dlr, Kina och Japan, höjd ca 5,5-26 cm

Åldersslitage, kannornas lockknoppar med skador

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Samling porslin Kina & Japan

Budhistorik (1 bud)

4173819
2018-07-26 13:30:50

2018-07-28 kl 10:16
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.