Vas 1800-tal

560250

VAS, 1800-talets senare hälft, troligen Frankrike, opalglas, handmålad med motiv av kvinna med fåglar, höjd ca 35 cm

Bruksslitage, färgbortfall

Keramik/Porslin

Monter 10

Vas 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4171648
850
4171424
4167514
500

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.