Vas omkring 1900-tal

560249

VAS, omkring 1900, grönt glas, Österrike, med emaljerad vapensköld och floral dekor, detaljer i guld, höjd ca 29 cm

Bruksslitage, smuts, guld som är bortnött, minimalt med färgbortfall på emaljdetaljer

Glas, Vaser, skålar, fat

Vas omkring 1900-tal

Budhistorik (3 bud)

4169863
4168176
4163660

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.