Dock med säng sekelskift

560248

DOCKA, med säng, sekelskiftet 1900, säng betydligt äldre, ådringsmålad furu och sängkläder som är broderade med initialer och daterad 1899, dockans huvud i glaserat och bemålat porslin och stoppad tygkropp, dockans längd ca 37, docksäng höjd 27,5, längd 40, bredd 35 cm

Åldersrelaterad slitage, färgbortfall, färgbortfall på grund av slitage på porslinshuvudet

Leksaker, Keramik/Porslin

Monter 13

Dock med säng sekelskift

Budhistorik (4 bud)

4171642
4171592
4168922
500
4168921

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.