Rörstrand uppsatsskål

560239

RÖRSTRAND, 1900-talets första hälft, uppsatsskål, empire-stil, porslin, stämplad Rörstrand, höjd ca 17 cm, diameter ca 23 cm

Förstärkt spricka i skålens sarg

Keramik/Porslin

Monter 9

Rörstrand uppsatsskål

Budhistorik (22 bud)
4171244
4171223
4171223
1 900
4171243
1 800
4171223
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.