Ljusstakar empirestil

560228

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1900-talets mitt, empirestil, för 4 ljus vardera, bronserad metall, bas i alabaster, med stomme i form av en urna, höjd ca 43 cm

Slitage, ombronserade, nagg, något snedda, lagningar

Diverse, Belysning

Monter 14

Ljusstakar empirestil

Budhistorik (25 bud)
4170996
1 900
4170942
1 800
4170995
1 700
4170942
1 600
4170191

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.