Rörstrand ytterfoder

560224

RÖRSTRAND, ytterfoder, 1 par, 1920-1938, målad dekor av sommarlandskap med förgylld kant och klotformade fötter, höjd ca 17,5 cm

Ställvis förlust av fögyllning och färg, krackelering och missfärgningar, något snedda

Keramik/Porslin

Monter 9

Rörstrand ytterfoder

Budhistorik (11 bud)
4169060
750
4167691
700
4169059
650
4167691
600
4163933
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.