Rörstrand ytterfoder majolika

560222

RÖRSTRAND, ytterfoder, 1890-1920, majolika, dekor med snäckskal och blad, polykrom dekor, höjd ca 42, diameter 39 cm

Spricka, krackelering, ställvis mindre nagg, slitage

Keramik/Porslin

Hylla 1

Rörstrand ytterfoder majolika

Budhistorik (6 bud)
4169523
650
4168953
600
4167396
550
4163272
500
4167395
500

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.