Frans Johan Tiger

560218

FRANS JOHAN TIGER (Finland, 1849-1919): Kustlandskap med båtar, signerad och daterad Frans Tiger, 1885, olja på duk, ca 80x130 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Frans Johan Tiger

Budhistorik (13 bud)
4170210
15 500
4168742
15 000
4170209
15 000
4168742
14 000
4168741
12 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.