Taklampa Art Deco

560182

TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, art deco, stomme i mässing, detaljer föreställande panterhuvuden, skärmar i frostat glas med slipad dekor, höjd (t.o.m takfäste) ca 107 cm

Kraftigt slitage, saknar ett flertal brickor som skyddar kablarna, damm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 15

Taklampa Art Deco

Budhistorik (6 bud)
4168964
600
4163009
550
4163009
450
4163549
4163009

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.