Ring med en briljantslipad diamant

560175

RING, 18 k vitguld, med en briljantslipad diamant, ca 0,17 ct, K & E Carlson, Göteborg, 1948, inskription, ringstorlek ca 16,75 mm, totalvikt ca 2,9 g

Diamanten med en mindre nagg, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (9 bud)
4168468
850
4166279
4167844
750
4166279
700
4167841
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.