Richard Sapper bordslampa "Tizio"

560154

RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, grålackerad metall samt plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, två olika ljusstyrkor, maxhöjd ca 97 cm

Bruksslitage, smuts, smärre fläckar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor

Rum 16

Richard Sapper bordslampa

Budhistorik (2 bud)

4168449
4168335

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.