Richard Sapper bordslampa "Tizio"

560153

RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, grålackerad metall samt plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, två olika ljusstyrkor, maxhöjd ca 97 cm

Bruksslitage, smuts, smärre fläckar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor

Richard Sapper bordslampa

Budhistorik (5 bud)
4168458
450
4168340
4157823
4168339
4157823

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.