Lampbord nyrenässans

560141

LAMPBORD, 1800-talets slut, rotfaner, uppfällbara klaffar, klaffar med dekorativ profil samt äggstavsbård, ben i form av korintiska kolonner, hjultrissor av porslin, höjd ca 74, 46x46 respektive (utfällda klaffar) 91x91 cm

En spärr defekt, ben med mindre spricka

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 21

Lampbord nyrenässans

Budhistorik (17 bud)
4167559
4167341
2 800
4167558
2 600
4167341
2 400
4167557

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.