Orientmatta

560133

ORIENTMATTA, antik, Senneh, ull på sannolikt silkesvarp, ca 209x130 cm

Slitage, ställvis hårdare, reducerade kortsidor, kortsidor med skador, troligen senare langettering

Mattor/Textilier

Matthylla 4

Orientmatta

Budhistorik (37 bud)
4168294
9 800
4168291
9 600
4168288
9 400
4168289
9 400
4168288
9 200

Slutpris SEK:
9 800
946 EUR, 1 074 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.