Marcello Moradini glasskulptur

560126

MARCELLO MORADINI (Italien, född 1940): "Jahresobjekt in Glas", signerad M Moradini, 367/500, etsad glasskulpur, tillverkad 1986 för Rosenthal, brickmärkt, monterad på väggplakett, ca 23x23 cm

Enstaka ytrepor förekommer

Glas, Konstglas, Konst, Skulpturer

Rum 3

Budhistorik (4 bud)

4166692
4166544
1 600
4160741
4157821

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.