Tekannor Kina

560099

TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger av figurscen resp blomster och fåglar, höjd ca 14 resp 16 cm

En tekanna med större mynningsnagg, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Tekannor Kina

Budhistorik (6 bud)
4168213
650
4167935
600
4167935
450
4167772
4167689

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.