Hilding Linnqvist blyertsteckning

560067

HILDING LINNQVIST (1891-1984): Nakenstudie "i Chinon", monogramsignerad HL, blyerts på papper, bildmått ca 44,5x31 cm
Proveniens: Inköpt på Svensk-Franska konstgalleriet(auktnr 1488) 1960-tal

Ej examinerad ur ram

Fack 43

Budhistorik (19 bud)
4170659
1 300
4160628
4170658
4160628
4170657

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.