Oidentifierad konstnär porträtt

560058

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, 1800-tal, kvinnoporträtt, signerad "C.G.H. -n 71", olja på duk, ca 52,5x64, samt mansporträtt, osignerad, olja på duk, ca 53,5x67,5 cm

Slitage, smuts, krackelyr, båda tavlor har genomgående skada på duken, synliga vita fläckar på mansporträtten

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (27 bud)
4166455
2 400
4166467
4166455
4166460
1 900
4166455
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.