Kakemon

560049

KAKEMON, Japan, tidigt 1900-tal, signerad, motiv med häst och körsbärsträd, målat på siden 178x59 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Kakemon

Budhistorik (23 bud)
4165784
1 700
4166249
1 600
4165784
4165046
1 400
4165783
1 400

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.