Stephan Abel Sinding byst

560035

STEPHAN ABEL SINDING (Norge, 1846-1922): skulptur, byst av en av en gammal kvinna, signerad Stephan Sinding och daterad 1892, gjutarmärkt L P Jorgensen Eneret, patinerad metall, höjd 27 cm

Smärre slitage, fläckar

Konst, Skulpturer

Monter 2

Stephan Abel Sinding byst

Budhistorik (16 bud)
4166610
4167093
4166610
950
4167092
900
4166610
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.