Remmare

560033

REMMARE, 12 st, 1900-talets första hälft, överfång i färgerna grönt, gult och rött, graverad dekor i form av vinrankor, 6 st likörglas, 6 st vinglas, höjd ca 12 respektive ca 19 cm

Fyra snapsglas med mikronagg på fot, enstaka vinglas (gul) med stort nagg på fot

Glas, Servisglas

Monter 9

Remmare

Budhistorik (10 bud)
4163462
700
4163020
650
4163460
650
4163020
600
4163459
550

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.