Rörstrand Pirna

560023

RÖRSTRAND, kaffekoppar/espressokoppar, 6 dlr, modellnamn "Pirna", 1900-talets första hälft, invändigt bemålade, guldkantade, höjd ca 5, med tillhörande fat ca 6 cm

Bruksslitage, ett fat med mikronagg, slitage på färg samt guldkanter, 4 koppar är andrahandssortering

Keramik/Porslin

Rörstrand Pirna

Budhistorik (4 bud)

4165712
4157754
4162845
4157754

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.