Kunglig Dansk skål på fot helblond

560006

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", skål på fot, 2 st, porslin, helblond, med genombruten dekor, modell nr 1022 och 1020/1021, den större daterad 1962, höjd ca 12-17, diameter ca 21.5-28 cm

Bruksslitage, ytsmuts, enstaka mindra nagg förekommer

Keramik/Porslin

Budhistorik (12 bud)
4166402
2 800
4166388
2 600
4166388
2 400
4165794
4166387

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.