Miniatyrporträtt 7 st

559945

MINIATYRPORTRÄTT, 7 st, 1900-talets början/ mitt, påmålade tryck, 2 st föreställande kung Gustav V, 5 st föreställande kvinnor i 1800-talsdräkt (ca. 1810-1860), signerade, ramar av ben, och mässing, en i gustaviansk stil med lagerkrans, 2 med filigran, ramstorlek ca 9-14x7-11,5 cm

Konst, Äldre måleri

Miniatyrporträtt 7 st

Budhistorik (5 bud)
4170144
4168125
750
4165767
4165766
4164368

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.