Fotografi av Karl Sandels

559935

KARL SANDELS (1906-1986): Skyfall, 1930,
gelatinsilverfotografi, 3/50, Vaktparaden i regn, framställt omkring 1984 i 50 numrerade exemplar, signerat och numrerat av konstnären, detta exemplar med dedikation a tergo daterad 10 februari 1984

Ej examinerat ur ram, inga synliga skador

Fotografi, Konst

Fotografi av Karl Sandels

Budhistorik (11 bud)
4170116
4170762
4170116
950
4170760
900
4170116
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.