Bruno Mathsson fåtölj

559933

BRUNO MATHSSON, "Pernilla 2", fåtölj, Bruno Mathsson Design, 1960-/70-tal, stomme av skiktlimmat böjträ av bok, klädd med fårskinn (undertill sadelgjord), sitthöjd ca 38 cm

Slitage, ställvis kraftigt

Möbler, Stolar

Rum 12

Bruno Mathsson fåtölj

Budhistorik (18 bud)
4170624
4169519
1 400
4170622
1 400
4169519
1 300
4168971

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.